Zahtjev za prisustvovanje sjednici Školskog odbora

Školski Odbor

Školom upravlja Školski odbor. Školski odbor ima sedam članova. Jednog člana imenuje i razrješava radničko vijeće, a ako radničko vijeće nije utemeljeno, imenuju ga i opozivaju radnici neposrednim i tajnim glasovanjem,  na način propisan Zakonom o radu za izbor radničkog vijeća koje ima samo jednog člana. Dva člana imenuje i razrješava Učiteljsko vijeće iz reda učitelja i stručnih suradnika. Jednog člana imenuje i razrješava Vijeće roditelja iz reda roditelja koji nije radnik Škole. Tri člana imenuje i razrješava osnivač.

Javnost rada Školskog odbora

Temeljem čl. 12. Zakona o pravu na pristup informacijama ( NN br. 25/13., 85/15. i 69/22) tijela javne  vlasti obvezna su javnost informirati o:

- dnevnom redu zasjedanja ili sjednica službenih tijela i vremenu njihova održavanja, načinu rada i mogućnostima neposrednog uvida u njihov rad

- broju osoba kojima se može osigurati neposredan uvid u rad tijela javne vlasti pri čemu mora voditi računa o redoslijedu prijavljivanja.

Osnovna škola Jurja Klovića Tribalj, raspolaže s tri (3) slobodna mjesta za osobe koje su zainteresirane prisustvovati sjednicama Školskog odbora.

Zahtjev se podnosi elektronskim putem na obrascu dostupnom na internetskim stranicama Osnovne škole Jurja Klovića Tribalj najkasnije 48 sati prije početka sjednice.

U slučaju da je po pojedinoj točki dnevnog reda sjednice Školskog odbora podneseno više zahtjeva, pravo prednosti ostvarivat će ranije zaprimljeni zahtjev.

Tijela javne vlasti nisu dužna osigurati neposredan uvid u svoj rad kada se radi o pitanjima u kojima se po zakonu javnost mora isključiti, odnosno ako se radi informacijama za koje postoje ograničenja prava na pristup prema odredbama Zakona o pravu na pristup informacijama.

« Travanj 2024 »